my favourite books

Postanowiłam napisać coś nie związanego z modą. Chciałabym opowiedzieć Wam co nieco o moich ulubionych książkach. Myślę, że to temat uniwersalny i raczej powinien Wam się spodobać.
Kocham czytać książki. Może Was to zdziwi, ale wolę je od filmów. Według mnie lepiej tworzyć własny świat w głowie, wyobrażać sobie jak wyglądają poszczególni bohaterowie, miejsca, wydarzenia, niż mieć wszystko podane na ekranie jak na tacy. A Wy wolicie filmy czy książki?

1. DZIENNIK EDWARDA CHOMIKA
Książka w której się zakochałam. Dosłownie. Dowiedziałam się o niej z bloga notreallypale. Opowiada o chomiku-filozofie, który mieszka w klatce i marzy o wolności. Na początku gdy pokazałam tę książkę moim znajomym, śmiali się, że to dla dzieci. Ale gdy przeczytali kawałek, zmienili zdanie. Edward to cudowna postać, która ma wiele twarzy. Dopuszcza się morderstwa, przeżywa pierwszą miłość i walczy z instynktem. Nie chce być zwyczajnym chomikiem i nim nie jest.

"Śmierć to ostateczna klatka. Nikt nie zdoła uciec"

2. SAMOTNE WYSPY I STORCZYK
Tym razem historia młodego chłopaka, z artystyczną duszą, próbującego dostać się do Akademii Sztuk Pięknych. Poznaje Ewę, w której się zakochuje, przeżywa wakacyjny romans we Włoszech. Kocham język w jakim pisana jest ta książka. Ma bardzo prostą fabułę, ale wciąga.


"Człowiek jako samotna wyspa. Wyobrażam ją sobie wśród bezkresnych wód. Czasem przypłynie do niej łódka. Zatrzyma się na dłużej lub krócej. I odpłynie. Niekiedy zostaje na zawsze. Osobna łódka na osobnej wyspie."


3. ELEONORA I PARK
 Tę książkę chyba znają wszyscy. Jeżeli jednak nie, to zapraszam do jej przeczytania. "Eleonora i Park" to historia o nieszablonowym zakochaniu dwójki młodych ludzi. Obydwoje nie są idealni i może właśnie to sprawia, że się do siebie zbliżają. 


"Eleonora miała rację -  nigdy nie wyglądała ładnie. Wyglądała jak dzieło sztuki, a sztuka nie może być po prostu ładna; sztuka ma wywoływać emocje."
4. WIERSZE WYBRANE - HALINA POŚWIATOWSKA
I ostatnia książka, tym razem nie proza, a poezja. Uwielbiam Halinę Poświatowską, zarówno jej osobę jak i twórczość. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że to moja ulubiona poetka. Pisze trochę o miłości, a trochę o śmierci (miała problemy z sercem i zmarł jej mąż). Polecam dowiedzieć się czegoś na jej temat, była wspaniałym człowiekiem.


"w twoich doskonałych palcach
jestem tylko drżeniem" 


--------------------------------------------------------------------------------
Czytaliście którąś z tych książek? Piszcie w komentarzach. 
-------------------------------------------------------------------------------
 MOJE SOCIAL MEDIA:
snapchat: merysrery
ask: klik
tumblr: klik
instagram: klik
polyvore: klik